8ogi9d6x2f Alice Software Torrents http://alicesoftwaretorrents.blogspot.com/
English (United Kingdom) Lithuanian Russian (CIS)

Akcija „Darom 2016“

    Š. m. balandžio 23 dieną visoje šalyje vyko jau devintoji visuotinė aplinkos tvarkymo akcija „Darom 2016“. Akcijos populiarumas kasmet auga. Vis daugiau žmonių balandžio mėnesį susitelkia bendram tikslui – švarinti problemines miestų, miestelių, kaimų ir kitas vietas. 

    Už oro taršos mažinimą, už švaresnį mišką, už gamtos išsaugojimą ir „vadavimą“ nuo šiukšlių Švenčionių rajone savo darbais prisidėjo apie 500 savanorių.

    Sirvėtos regioninio parko darbuotojai pasibaigus šaltajam žiemos sezonui, iškart skubėjo į parkui priklausančią teritoriją. Radę tvarkytinų vietų, šalino šiukšles, tvarkė aplinką. O balandžio 23 dieną dalyvavo kasmetinėje visuotinėje akcijoje „Darom 2016“. Parko darbuotojai ne tik įvairiais būdais tvarkė teritoriją, bet ir prisidėjo prie Švenčionių rajone vykusios akcijos organizavimo. Kartu su Švenčionių rajono savivaldybės atstovais savanoriams atsakingai priskyrė tvarkytinas vietas ir organizavo surinktų šiukšlių išvežimą bei pridavimą. Vien parko traktoriumi buvo išvežta 4 priekabos šiukšlių. O akcijos dieną darbuotojai surinko apie 25 maišus šiukšlių. Po intensyvių darbų Švenčionių rajono teritorijoje, Sirvėtos regioninio parko darbuotojai visus akcijos dalyvius kvietė į Beržuvio stovyklavietę, kur susirinkusius vaišino žuviene.

    Džiugu, kad savanoriška veikla įgauna vis didesnį aplinkinių susidomėjimą. Kasmet augantis akcijos dalyvių skaičius leidžia manyti, kad ir šiukšlintojų mažėja. Juk tas, kuris kaskart savanoriškai tvarko, turbūt niekada pats nešiukšlina. Norisi tikėti, kad toks žmogus dar ir kitą sudrausmina ar kitais būdais stengiasi jį įtraukti į bendrą kovojančių už švarią aplinką ratą. Viliamės, kad šis masinis renginys Lietuvoje kiekvienais metais populiarės ne tik tvarkymo, bet ir tvarkos palaikymo iniciatyvomis. Juk norėtųsi, kad ir be akcijos kasdien mūsų ir mūsų vaikų akimis regimos vietos būtų tvarkingos.