8ogi9d6x2f Alice Software Torrents http://alicesoftwaretorrents.blogspot.com/
English (United Kingdom) Lithuanian Russian (CIS)

Pusiaužiemio žygis

    Pusiaužiemis laikomas ypatingu laiku, reiškiančiu virsmą gamtoje. Šiuo metu nubunda gyvūnai, kurie užmigo žiemai prasidėjus... Sakoma, kad nubunda ir gyvatės, žalčiai, kurie šliaužia arčiau namų pasistiprinti arba, kaip seniau sakydavo – krikštyti. „Krikštyti“ reiškia pradėti kažką pirmą kartą.

    Taigi ir mes, prasidėjus naujam 2018-ųjų metų ratui, pradedame naują žygių ciklą po Sirvėtos regioninį parką. Šių metų tema – saugomos teritorijos ežerai ir jų apylinkėse įsikūrusios gyvenvietės, išskirtiniai gamtos ir kultūros paveldo objektai.

    I-ojo žygio maršrutas nusitęsė aplink Bėlio ežerą. Tai tikrai daugeliui gerai pažįstamos vietos, tačiau keliaujant kaskart vis atrandi naujų įdomybių. Šią vėjuotą ir snieguotą dieną prisijungė nemažas būrys Bendruomeninių šeimos namų, Adutiškio vaikų dienos centro  bei kitų žygeivių. Nuo Bėlio paplūdimio keliaujant keliuku palei pakrantę tolyn, prieinamas šaltinis, kurio vandens tekėjimui padarytas akmenimis grįstas latakas. Taip pat Bėlio paplūdimyje yra bent du matomi šaltiniai – žmonės dažnai atvažiuoja čia pasisemti vandens.  

    Vakariniame ežero krante išteka upelis, formuojantis raguvą, iš abiejų pusių apsuptą kalvų. Vienos iš jų viršūnėje yra nemažų apsamanojusių akmenų virtinė – dauguma sudėlioti taisyklingomis linijomis, formuoja kampą, lyg ir būna kokio statinio... Praėjus pro nedidelę gyvenvietę, pastarasis upelis išsilieja į tvenkinį, atrodo, lyg tyčia patvenktas. Būtent čia jis skalauja apkerpėjusius rąstus, daugybę akmenų, kurie nejudinami guli čia jau daugelį metų, o krantuose stūkso apsamanoję sienų griuvėsiai – buvusio malūno liekanos. Pasakojama, kad anksčiau žmonės iš aplinkinių kaimų gabendavo čia grūdus malti. Sako, malūnui nustojus veikti, upelyje dar kurį laiką gulėjo didžiulis girnų akmuo, kurį kažkas kažkur išsitempė... Staiga suvoki iš kur atsirado šalia esančio vienkiemio, o seniau ir buvusios didesnės gyvenvietės pavadinimas – Maliūniškė.

    Brisdami per šlapią sniegą einame toliau senų klevų alėja , kurios gale išryškėja akmeniniai sienojai – pasiekiame buvusią sodybą. Pastaroji yra ant kalvos tarp Bėlio ir Bėlaičio, o ežerus tarpusavyje vėlgi sujungia upelis. Peržengus per nespėjusį per atšilimą suplonėti ledą, patekus į Bėlaičio poilsiavietę užsidaro šis neilgas bet įdomus maršrutas. 

 

Žygio akimirkos